Yana Kayar Bahçe Kapıları

Bahçe Kapıları

Yana kayar garaj ve bahçe kapıları, Alüminyum veya ferforjeden, motorlu, kumandalı sürgülü yana kayar kapı ve otomasyon sistemleri sunuyoruz.

Yana Kayar Kapılar ray üzerinde kalan tek bir kanatla hareket eder. Bu tür sistemler seçilirken kapının ağırlığı ve uzunluğu dikkate alınmalıdır. Yana kayar kapı sistemleri kapama devresinde güvenliği sağlamak için yumuşak başlangıç ve bitiş fonksiyonuna sahiptir. Engel tespit fonksiyonu kapı hareketinin bloke olması durumunda insan, araç vb. nesnelere zarar gelmemesi için hareketi anında durdurur ve tersine çevirir.

Konutlarda kullanmak üzere yana kayar kapı sistemlerinde kapınızın ağırlığı 300kg’dan 1000kg’a kadar değişebilir. Geniş girişler içinse 5000 kg kapıları bile sorunsuzca çalıştırabilecek sistemler mevcuttur

Detaylı bilgi almak için lütfen 0212 678 33 42 numaralı telefondan bizi arayınız.

Yana Kayar Bahçe Kapı Özellikleri

Otomatik bahçe kapıları özellikle site, apartman ve bahçeli müstakil evlerde tercih edilmektedir. Bu kapılar sayesinde özellikle kışın soğu hava şartlarında arabanızdan inmeden kumanda yardımıyla açabilir, yabancıların izinsiz girmelerini engelleyerek güvenli bir ortam sağlayabilir ve bahçelerin güzel bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Otomatik bahçe kapıları modelleri yana kayar veya dairesel olmak üzere iki tipte üretilir. Yana kayar bahçe kapıları yana doğru açılırken dairesel kapılar ise içeriye doğru açılır. Her iki kapı tipinin üretiminde de müşteri talebine bağlı olarak ahşap, metal ya da ferforje malzemeler kullanılabilmektedir.

 

Otomatik Bahçe Kapılarının Çalışma Şekli                

Otomatik bahçe kapısı sisteminde bir adet flâşör lamba, hareket sensörü, motor, alıcı ünitesi ve uzaktan kumada bulunur. Uzaktan kumanda sayesinde kapının alıcısına sinyal gönderilir ve kapı açılır. Aracınızın geçişi hareket sensörünce hissedilir ve kapı geçiş esnasında kapanmaz. Araç geçişi tamamlandıktan sonra kapı otomatik olarak kapatılır.

Site veya çok kullanıcının bulunduğu yerlerde uzaktan kumanda kişi sayısınca çoğaltılır. Bu sayede güvenlik ve hızlı akış gerçekleştirilir. Otomatik kapının açılıp kapanma hızı ortalama 0,40 m/s olmaktadır. Kullanım alanına göre bu hız değiştirilebilir.

 

Otomatik Bahçe Kapısı Servisi ve Hizmeti

Otomatik bahçe kapıları fiyatları kapının imalatında kullanılacak malzemenin cinsine, uygulanacak alanın ebadına ve ürün kalitesine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Firma tarafından kullanılan kapılar dünya kalite standartları ve modelleri dikkate alınarak tasarlanmaktadır. Ayrıca imalat, montaj, bakım ve tamirat hizmetleri profesyonel bir ekip ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede bahçe kapılarınızı rahatlıkla uzun yıllar boyu kullanabilmeniz sağlanır.