Seksiyonel Kapi Tamir Ve Servisi

Seksiyonel Kapi Tamir Ve Servisi

Seksiyonel Kapi Tamir Ve Servisi Seksiyonel kapı tamiri, otomatik kepenk sistemlerinin sağlıklı çalışması, fabrikaların ve iş yerlerinin giriş çıkışlarında bir aksama olmaması için hızlı ve en iyi şekilde yapılmalıdır.

Seksiyonel Kapi Tamir Ve Servisi

Özellikle otomatik kapı sistemleri grubuna giren seksiyonel kapı tamiri, sadece mekanik değil elektronik bakım da gerektirdiği için mutlaka alanında uzman, tecrübeli ve referansları kuvvetli olan servis ağına ihtiyaç duyulur. Bu servis ağı hem kapı montajı hem de seksiyonel kapı tamiri yapabilmelidir.

Seksiyonel kapı tamiri

Seksiyonel Kapi Tamir Ve Servisi

Seksiyonel otomatik kapı modelleri oldukça çeşitlidir. Ayrıca dikey açılma, yatay açılma, 90 derece açılma gibi özellikleri bulunur. İstenirse giriş ve çıkışları kontrol etmek amacıyla kapıya kart ya da parmak izi sistemi de yapılabilir. Tüm bu parçalar, seksiyonel kapının doğru çalışması için gereklidir. Herhangi bir parçada oluşan hasar ya da kısa devre seksiyonel kapı tamiri için bir neden meydana getirir.

Seksiyonel Kapı Tamiri Hangi Parçalara Yapılır?

Seksiyonel kapılar,  otomatik kapı sistemi olması nedeniyle ya bir elektrik ya da bir motora ihtiyaç duyar. Ayrıca uzaktan kumanda teknolojisi için bir kumanda ve alıcı gerekir. Eğer kapı hiç açılmıyorsa bu etmenlerden birisinde arıza olabilir, motor ya da elektrik sistemlerinde kısa devre meydana gelmesi en olası nedenlerdendir.

Seksiyonel kapı tamiri

Seksiyonel kapı tamiri nasıl olur

Seksiyonel kapılar, mekatronik sistemlerdir. Yani elektrik ve mekanik bir aradadır. Kapının açılmama durumu, elektronik malzeme ile ilgili olduğu kadar mekanik parçalarla ile de ilgilidir. Eğer kapı uzaktan açılmıyorsa elle açma denenir. Elden de açılma yapılamıyorsa durum hem mekanik ile hem de elektrik ile ilgili demektir. Bu durumda seksiyonel kapı modeline göre arıza tespit gerekir.

Arızanın nereden kaynaklandığı tespit edildikten sonra tamirat aşaması başlar. Seksiyonel kapı tamiratı eğer kapının bakımı düzenli olarak yapılmışsa çok kolay bir şekilde halledilir. Hasarlı parçalar tespit edildiğinde önce tamirat yoluna gidilir, tamirat mümkün değilse orijinal parça ile değişim gündeme gelir. Bu durumların an be an iş yeri sahibine iletilmesi, parça değişimi gibi durumlar için izin istenmesi önemlidir.

Seksiyonel Kapı Tamirinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seksiyonel Kapi Tamir Ve Servisi Tamirat sonrasında , seksiyonel kapılar yeni gibi olur çünkü tamirat yanında bakım da yapılmıştır. Özellikle parça değişen tamiratlarda sonuçlar memnun edicidir. Bazen değişen parçalarda uyumsuzluk, ses çıkarma gibi istenmeyen ama olası durumlar meydana gelebilir. Tamirat bitiminde ya da parça değişiminde kapının servis ekibi tarafından birkaç denenmesi bu bakımdan önemlidir.

Seksiyonel kapı tamiri sonrasında mutlaka kapıdan çıkan sesler takip edilmelidir. Daha önce duyulmayan bir ses, kapının açılmasında yavaşlama, varsa kart ya da parmak izi okutmada yavaşlama fark edilirse yetkili firmaya bu durumlar mutlaka bildirilmelidir.

Seksiyonel Kapi Tamir Ve Servisi ve  Kepenk Sistemleri on yıllık tecrübe ile sizlere hizmet vermeye hazırdır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.