Otomatik Kapı Tamiri İstanbul

Otomatik Kapı Tamiri İstanbul

Otomatik Kapı Tamiri İstanbul farklı sebepler ile kapı kullanımına engel olan durumları ortadan kaldırmaya yönelik gereksinim duyulan bir hizmettir. Kullanıcılar kimi zaman arızalarda profesyonel hizmet almak yerine arızayı giderme yoluna gitmekte ve küçük bir arıza daha büyük bir soruna yol açabilmektedir. Otomatik kapılarda kullanım ya da yanlış parça seçimi sebebi ile oluşabilen arızalarda müdahale etmek yerine otomatik kapı tamiri yapan yerler ile iletişime geçmek önemlidir. İşinin ehli bir ekip ile kapı yeniden faaliyete geçirilerek işlevini en düşük maliyetle yeniden kazanabilir.

Otomatik Kapı Arızaları Nelerdir?

Otomatik kapılardaki arızalar genellikle kapı motorlarından kaynaklanmaktadır. Kapının boyutlarına uygun seçilmeyen ve kapı ağırlığını taşıyamayacak tipte seçilen otomatik kapı motorları, kullanım süresinde sık arızalanmaya sebep olabilmektedir. Motor arızası sebebi ile kapıların açılışı manuel gerçekleştirilebilir. Elektrik kesintileri, kapı motorlarında arızaya en çok sebep veren olumsuzluk olarak ön plana çıkar. Kesintilerle birlikte kapı motoru ile sistem trafosu watt uyumsuzluğu da arızaya yol açar. Motoru sürekli devre dışında kalmaya iten bu yanlış seçim, zamanla motorun bozulmasına yol açar. Otomatik kapı motoru tamiri gerektiren her iki duruma karşı yapılacak müdahalelerde profesyonel tamir desteği gereklidir. Amatörce yapılan müdahaleler ile kapı arızası giderilemeyeceği gibi arızanın kapsamı da büyüyebilir.

Otomatik Kepenk Servisi Ve Tamiri

Otomatik Kapı Tamiri Nasıl Yapılır?

Otomatik kapı arızasının onarımı için ilk olarak arıza nedeninin anlaşılması gereklidir. Elektrik kesintisi, yanlış motor seçimi ve sistem trafosu kaynaklı motor arızaları dışında kullanım sırasında kablolarda oluşan tahribatlar, otomatik kapı tamircisi tarafından tespit edilmelidir. İşinin ehli bir tamirci çalışırken, şu sıralamayı takip ederek otomatik kapı tamiri sürecini profesyonel bir şekilde yönetir:

  • Kapı ve aksamları incelenerek sorunun hangi parçadan kaynaklandığı tespit edilir.
  • Motorun elektrik bağlantısı kesilir ve devre dışında kalması sağlanır.
  • Sorun kapı motorundan kaynaklı ise motor açılır ve oksitlenme, vb. sorunlar giderilerek motor yeniden montaj edilir.
  • Motorun değişmesi gerekli arızalarda ise yeni motor uygun şekilde montajlanır.
  • Kablo kaynaklı arızalarda kablolar değiştirilir.
  • Arızanın giderilmesi ardından otomatik kapının yeninden elektrik bağlantısı sağlanır ve kapı çalıştırılarak arızanın giderilip giderilmediği kontrol edilir.

Otomatik Kapı Tamiri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Otomatik kapı tamiri fiyatları arızanın sebebine göre belirlenir. İletişime geçtiğiniz tamir firması tarafından görevlendirilen personeller arızanın nedenini tespit ederek maliyetini çıkartır. Kimi zaman arızalar tamirci gerektirmeyen nedenlerden kaynaklanabilir. Bu nedenle profesyonel bir firma ile çalışmak önemlidir. Otomatik kapı tamiri için uygun fiyatlarda destek almak için 0212 472 82 81 numaralarından bize ulaşarak otomatik kapı arızalarınız için profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.