İstanbul Otomatik Panjur Tamiri ve Servisi

İstanbul Otomatik Panjur Tamiri ve Servisi

Otomatik panjur tamiri kullanım süresi, montaj hatası ya da dış etmenlere bağlı olarak gelişen arızaları gidermek için verilen servis hizmetidir. Arızalar kullanıcı hataları sebepli olduğu gibi montaj personelince yapılan yanlış imalattan kaynaklanabilir. Profesyonel tamir servis hizmeti gerektiren otomatik panjur arızalarında Kepenksistemi, deneyimli ekibi ile 7/24 hizmetinizdedir. Arıza sebebi her ne olursa olsun bizimle iletişime geçerek günün her saati tamir desteği alabilirsiniz.

OTOMATİK PANJUR ARIZALARI NEDEN OLUR?

Otomatik panjurların kullanım süresince kullanıcı ya da imalatçı kaynaklı arızalarla karşılaşılabilir. Otomatik panjur arızaları yaygın olarak şu üç nedenden karşılaşılır:

  • Kullanım sıklığı
  • Kullanıcı hataları
  • İmalat ve montaj hataları

OTOMATİK PANJUR ARIZALARI NELERDİR?

Otomatik panjurların motoru ile birlikte sistemi oluşturan farklı parçalarında arıza meydana gelebilir. Yaygın olarak sistemde karşılaşılan arızalar; otomatik panjur motoru, kumanda, panjur lamelleri, motor lamel ve raylarında gözlemlenir.

İstanbul Otomatik Bahçe Kapı Tamiri ve Servisi

Otomatik Panjur Motor Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Panjur motorunda aşırı ısınmaya karşı motoru koruyan termik parçası, imalat ve kullanım süresince karşılaşılan akım değişimleri nedeniyle arıza verir. Aşırı ısınmadan kaynaklı arızalarda 1 saatlik bir bekleme süresi sistem yeniden çalışır. Kablo kopması, termik sistemin devreye girmemesi ve motor ömrünün dolması gibi nedenler tamir gerektirir. Otomatik panjur sisteminin çalışmaması halinde motorda arızalanma meydana gelmesi muhtemeldir.

Otomatik Panjur Lamel Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Lameller, motorlu panjurun kasnak borusuna çelik askılıklarla bağlıdır. Askılıkların kopma ya da yerinden çıkması, lamel arızası sebebi ile otomatik panjurun çalışmaması anlamına gelir. Motor çalışma sesinin duyulmasına karşın elektrikli panjur açılmıyor şikayetleri, lamel arızalarına işaret edebilir.

Otomatik Panjur Kumanda Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Sistemin çalışması uzaktan kumanda ile gerçekleştirildiğinde, dış etmenlere bağlı olarak alıcı kaynaklı kumanda arızaları ile karşılaşılabilir. Kumanda pillerinin dolu olduğunun kontrol edilmesi ardından ana ve yedek kumandalar tek tek kontrol edilmelidir. Panjurun halen çalışmaması halinde alıcının kontrol ettirilmesi gereklidir.

Otomatik Panjur Motor Lamel ve Ray Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Lamellerin alüminyum olan geçme bölümlerinde meydana gelen kopmalardan ya da montaj hatalarından kaynaklanan bu arıza tipinde, sistem işlevselliğini yitirir. Alüminyum lameller değiştirilerek otomatik panjur tamiri yapılır. Montaj borusunun eğri olması ve rayların sürtünmesi kaynaklı aşınma problemleri ile karşılan arızalarda ise yetkili tamir servisi, aşınan parçayı değiştirmenin ardından montaj hatalarını gidererek sorunu ortadan kaldırır.

OTOMATİK PANJUR TAMİRİ FİYATLARI

Otomatik panjur sistemlerinde yukarıda sayılan arıza nedenleri, hizmet için ödenecek ücretin tutarını belirler. Arızanın giderilmesi için verilen yedek parça desteğinde ucuz malzeme seçimi ise sistemin yeniden arızalanması ile sonuçlanır. Amatörce tamir desteği sunan firmaların aksine KepenkSistemi, orijinal yedek parça ile çalışarak garantili tamir hizmeti sunar. Kaliteden ödün vermeden en uygun otomatik panjur tamiri fiyatları ile hizmet almak için 0532 511 42 77 – 0533 096 72 44 numaraları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.