Fotoselli Kapı Tamiri

Fotoselli Kapı Tamiri

İstanbul Fotoselli kapı tamiri en çok tercih edilen yana kayar kapı modellerinde gerçekleşen arızaları gidermeye yönelik gereksinim duyulan bir hizmet türüdür. İnsan girişinin yoğun olduğu yer ve mekanlarda kullanılan fotoselli kapılarda, sık kullanım beraberinde arızaları da getirir. Kapıda yer alan ve sağlıklı bir şekilde çalışması için önemli vazifeleri üstlenen farklı sistemlerde meydana gelen arızalar, profesyonel fotoselli kapı servisi ile çözüme kavuşur. İşinin ehli bir ekibe sahip olan tamir servisi sorunu kısa sürede çözmekle kalmaz, en düşük maliyet garantisini de kullanıcıya sunar.

Fotoselli Kapı Arızaları Neden Kaynaklanır?

Fotoselli kapılarda arızalar kapı fonksiyonunun yerine getirilmesinde görevli sistemlerde gerçekleşir. Giriş ve çıkışın yoğun olduğu bölgelerde tercih edilen fotoselli kapılardaki arızalar, gerek iklimlendirme gerek girişlerde yaşanan yoğunluklar sebebi ile çabuk giderilmelidir. Fotoselli kapı arıza nedenleri ise aşağıdaki beş başlık altında toplanabilir:

  • Algılama Sistemi: Kapıya yaklaşan objeyi algılayan ve kullanıcılar arasında sensör olarak bilinen algılama sistemi, kızılötesi ve mikrodalga frekanslar ile çalışır. Algılama sisteminde meydana gelen arızalar sebebi ile yaklaşan objeler algılanmayacak ve kapı işlevini yerine getiremeyecektir.
  • Kontrol Paneli: Kapının beyni olarak tanımlanabilecek olan kontrol paneli, sahip olunan farklı modlara uyumlu çalışma fonksiyonunu kapıya kazandırır. Kontrol panelinde meydana gelebilecek arızalarda ise kapılar fonksiyon kaybı yaşar.
  • Kanat Profilleri: Kapı ve kapıyı oluşturan sistemlerin ağırlığı kanat profilleri tarafından taşınır. Yanlış profil seçimi ya da kullanıma bağlı olarak kanat profillerinde arızalar meydana gelebilmektedir. Bu sistemdeki arızalar ile kapı çalışmayacaktır.
  • Motor: Kapının algılama sisteminin verdiği komutlar ile yürütme gurubu arasındaki bağlantıyı motor kurar. Motor yürütme grubunu çalıştırarak kapının fonksiyonunu yerine getirmesi için gerekli hareketi kazandırır. Motor arızalarında kapılar, açılıp kapanma fonksiyonunu yerine getiremeyecektir.
  • Yürütme Grubu: Motor ile birlikte çalışan yürütme gurubu arızalarında kapıların açılış hızı bozulabilir ya da tamamen işlev kaybı yaşanabilir.

Fotoselli Kapı Tamiri Nasıl Yapılır?

Fotoselli kapının tamiri yapılırken yetkili tamirciler, ilk olarak arızanın sebebi belirler. ISO 9001 yetki belgesine sahip bir tamir personeli, kapıda meydana gelen işlev kaybından arızanın sebebi hakkında fikir edinir. Fotoselli kapı tamiri yapılırken bir profesyonelin izleyeceği yol şu şekilde sıralanır:

  • Kapıdaki işlev bozukluğu hakkında şikayet dinlenir ve aksamları ile birlikte kapı incelenir.
  • Kapı elektriği kesilerek motor devre dışı bırakılır.
  • Kapı kablo aksamı kontrol edilir ve sorunun gerçek nedeni tespiti yapılır.
  • Sorunun tespitine yönelik tamir işlemi tamamlanır.
  • Kapıya yeniden elektrik verilir ve gerekli testler yapılarak arızanın giderilip giderilmediği teyit edilir.

Otomatik Kepenk Servisi Ve Tamiri

En Uygun Fiyatta Fotoselli Kapı Tamiri

En uygun fotoselli kapı tamiri fiyatları için hizmet geçebileceğiniz firmamız, hassasiyetleriniz göz önünde bulundurularak 7/24 tamir hizmeti sunar. Şikayetinizi iletmenizle birlikte görevlendirilen yetkili personellerimiz sorunu doğru teşhis ederek hasar için maliyeti çıkartır. Her aşamasında şeffaf bir hizmet sunulan fotoselli kapı tamiri hizmeti hakkında bilgi ve hizmet almak için 0212 472 8281 numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.