Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Kepenksistemi bariyer geçiş kontrol sistemleri ile evlerden fabrikalara mekanın ihtiyaç duyduğu geçişlerin kontrol altında tutulmasını ve güvenlik sorunlarının minimize edilmesine yardımcı olan çözümler sunar.
  • Her türlü trafik yoğunluğuna göre yüksek performans.
  • Yumuşak kalkış ve yumuşak duruşu sağlayan kontrol sistemi.
  • Araç ve yaya trafiğinin emniyetini sağlayan sensor algılama ve geri besleme.
  • İsteğe bağlı sistemi kilitleme veya manuel ile kontrol.
  • 6mt ye kadar tek sistem kullanma olanağı.
  • Uzaktan kumanda, buton veya araç tanıma sistemine uygun entegre sistemlere uyumluluk.

Bariyer Sistemi Teknik Özellikler

Bariyer sistemleri; araçların kontrolsüz girişleri engellemek ve  giriş-çıkışlarını kontrol altına almak için kullanılan en etkili yöntemlerden biridir.

Araç geçiş sistemlerinde kullanılan bariyerleri şu şekilde sınıflandırabiliriz.

-Kollu Bariyer Sistemleri:

Yerleşim yerleri ve halka açık otopark giriş-çıkışlarını kontrol altına alabilmek için kullanılan bariyer sistemleri uzaktan kumanda, buton, kart okuyucu veya rfid sistemler kullanılarak geçiş kontrol sistemine entegre edilebilmektedir.

Konumlandırılacak alanın genişliğine göre kol boyu değişiklik göstermektedir.

Opsiyonel olarak bariyer sistemlerine; kırılan kol özelliği; kol altı perdesi, kol karşılık direği ve emniyet sensörü ilave edilebilir.

Bariyerlerimizin tamamı % 100 Türk malı olup hepsinin kolay kurulum ve montajı yapılabilmektedir.

-Mantar Bariyer Sistemleri:

Güvenlik önleminin en üst seviyede tutulması gereken alanlarda 100 km hız ile çarpan aracı durdurabilecek ve çalışmasına sorunsuz devam edebilecek bir sistemdir. İçerisinde bulunan hidrolik çalışma sistemi nedeniyle yoğun kullanıma uygundur. Kollu bariyer sistemlerinde olduğu gibi otomasyon sistemlerine entegre edilebilirler. Yapılacağı alana göre uygulanması gereken bariyer sayısı değişkenlik göstermektedir.

-Road Blocker: Yolun genişliğine ve alınması gereken güvenlik önleminin derecesine göre değişkenlik göstermektedir. Zeminin çok fazla kazılamadığı durumlarda tercih edilen, güvenlik önlemini en üst seviyeye çıkaran, olası tehditlere ve saldırılara karşı alınmış kesin bir çözümdür.