Otomatik Bahçe Kapısı Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Önemli Şey

Otomatik Bahçe Kapısı Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Önemli Şey

Otomatik bahçe kapısı, ev ve iş yerlerinde, okulda ve girişi olan her yerde kullanılabilen otomatik kapı sistemidir. Diğer otomatik kapı sistemleri gibi motor ya da elektrik enerjisi ile çalışan bahçe kapıları, kullanıldıkları alana göre modellere sahiptir. Bariyer kapılar, 90 derece açılan kapılar ve yana açılır kapılar olarak sıralanan bahçe kapıları, güvenlik başta olmak üzere pek çok nedenden ötürü tercih edilmektedir.

Otomatik Bahçe Kapısı Çalışma Prensibi

Otomatik bahçe kapısı uzaktan kontrol ile kapının açılmasını sağlayan parçalara sahiptir:

  • Flaşör lamba
  • Hareket Sensörü
  • Motor
  • Alıcı Ünitesi
  • Uzaktan Kumanda
Otomatik Bahçe Kapısı Çalışma Sistemi

Otomatik Bahçe Kapısı Çalışma Sistemi

 

Otomatik bahçe kapıları, uzaktan kumandanın alıcı üniteye ulaşması ile çalışmaya başlar. Ardından motor, kapıyı hareket ettirir. Kapının kapanması bir süre ile sabitlenmiştir.  Yalnız kapı bu süre sonunda hemen kapanmaz. Eğer kapının önünde ya da ortasında canlı, cansız bir şey varsa fotosel yani hareket sensörü devreye girer. Böylece kapıdan geçişler güvenli hale getirilir.

 

 

 

 

 

Aşağıdaki videoda, otomatik bahçe kapısı nasıl çalışır sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Otomatik Kapı Sistemi Kullanmak için 5 Neden

Otomatik bahçe kapısı, pek çok amaca hizmet eden bir kapı modelidir. Güvenli olması, uzun ömürlü olması ve bakımının en az altı ayda bir yapılması bu otomatik kapı modelinin tercih edilmesinde en önemli etkenlerdir. İşte otomatik bahçe kapısını kullanmak için 5 neden:

  • İzinsiz girişlerin önünü kesmek: Güvenlik otomatik bahçe kapısı tercihinde en önemli faktör.  Uzaktan kumanda dışında açılmayan otomatik bahçe kapısı, izinsiz girişlerin önüne geçecektir. Ayrıca basit eklemeler ile giriş çıkışı sınırlandırabilirsiniz.
Otomatik Bahçe Kapısı

Otomatik Bahçe Kapısı

  • Zaman tasarrufu sağlaması: Bahçe kapısı, zamandan tasarruf sağlamaktadır.  Her araç gelişinde elle kapı açmak yerine uzaktan kumanda kullanmak önemli bir güç ve zaman tasarrufu sağlamaktadır.
  • İşlevselliğinin yanı sıra dekoratif bir görüntü vermesi: Otomatik bahçe kapısının modelleri standart modellere sahip değildir. Kepenk Sistemleri gibi bu işte uzman olan bir firma, modeller konusunda size bol bol seçenek sunacaktır.
Otomatik Bahçe Kapısı

Otomatik Bahçe Kapısı

  • Çocukların olduğu alanlarda kullanımının mümkün olması: Okullar, çocukların en çok vakit geçirdikleri yer olmanın yanı sıra güvenli olması gereken alanlardır. Bu bakımdan kesinlikle araç giriş çıkışlarının kontrol edilmesi gerekir. Bu durum polis ve asker lojmanları, üniversiteler için de geçerlidir.
Otomatik bahçe kapısı nasıl çalışır

Otomatik bahçe kapısı nasıl çalışır

  • Uzun vadede ekonomik olması: Bahçe kapısı hem elektrik hem de mekanik parçalardan oluşur.  Bahçe kapısı motoru iyi olduğu ve bakımı zamanında yapıldığı sürece aylar değil yıllar süren bir kullanım sunar. Bu nedenle de uzun vadede ekonomiktir.

Otomatik Bahçe Kapısı Nasıl Yapılmalıdır?

Otomatik bahçe kapısı, yetkili servis dışında bakımı yapılmaması önerilen bir sistemdir. Özellikle motor parçalarında kesinlikle kutunun açılmaması gerekir. Kişinin yapacağı tek bakım mekanik parça olan yerlere motor yağı sürmek olmalıdır.

İyi bir yetkili servisin elinden geçen otomatik bahçe kapısı, uzun yıllar sizlere sorun yaşatmaz. Bu bakımdan sektörde 10. yılına adım atan Kepenk Sistemleri, tecrübesi ve uzman kadrosu ile sizlerin yanındadır.  Kısa zamanda etkili çözümler sunan, bakımlarını özenle yapan firma, size bir telefon kadar yakındır.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.